Minecraft: Story Mode jest grą z gatunku epizodycznej przygodówki. Jest dziełem znanego amerykańskiego studia Telltale Games. Tytuł jest bardzo wyjątkowy, gdyż stworzony został we współpracy ze studiem Mojang AB odpowiedzialnego za powstanie pierwotnej wersji gry – Minecraft. Akcja gry osadzona jest w świecie gry stworzonej właśnie przez szwedzkie studio.

Po kilku latach od premiery pierwotnego tytułu, który zyskał sobie przez ten okres rzesze fanów na całym świecie. Minecraft szwedzkiemu studio przyniósł wiele branżowych nagród i wyróżnień przynosząc w ten sposób twórcom ogromne dochody. W podstawowej wersji gry jaką jest Minecraft bardzo ciężko doszukać się jakiejkolwiek fabuły. Każdy jednak doskonale zna głównego bohatera jakim jest Steve oraz przeciwników pojawiających się po zapadnięciu zmroku – np. Endermana. Celem studia nie było jednak zagłębienie się w fabule związanej ze Stevem i światem Minecraft. Gra oferowała przede wszystkim możliwość eksploracji niekończącego się świata i przeżycia w nim poprzez tworzenie nowych przedmiotów oraz budowania schronienia. Początek rozgrywki zawsze jest ten sam – za dnia znaleźć schronienie aby po zapadnięciu zmroku nie zginąć na otwartej przestrzeni. Minecraft: Story Mode to zupełnie odmienna formuła tytułu – pojawiają się nowi bohaterowie oraz fabuła.

Studio Telltale słynie z tego, że ich produkty powstają w odcinkach pojawiających się w regularnych odstępach czasu – tak samo jest w przypadku Minecraft: Story Mode. Grafika dla osób nie znających poprzedniej gry może się wydać bardzo specyficzna. Nie jest to piękna oprawa graficzna wyciągająca ze sprzętu 100% możliwości. Gra została oparta na grafice wokselowej – gdzie świat jak i jego bohaterowie ukazani są w formie regularnych prostokątnych brył.

minecraftMojang podkreśla jednak, że gry Minecraft: Story Mode nie należy kojarzyć z historią głównego bohatera Steva znanego z pierwotnej wersji. Grę należy kojarzyć jako zupełnie nowy epizod, a przede wszystkim jako zupełnie osobny tytuł. Telltale twierdzi, że w grze to właśnie gracz będzie napędzał historię poprzez swoje wybory jakie dokona podczas rozgrywki. Również sami producenci podkreślają, że nie jest to kontynuacja znanego wszystkim graczom Minecrafta, lecz zupełnie osobny produkt. Studio zapowiada premierę swojej gry na IV kwartał 2015 roku – na komputery, konsole, a także na urządzenia mobilne.

Odczucia graczy odnośnie nowej produkcji są bardzo podzielone. Część jest fanami produkcji Telltale Games, tytułów takich jak np. Wolf Emong Us czy całej serii przygód w uniwersum The Walking Dead. Zdania są podzielone właśnie ze względu wprowadzenia do Minecrafta fabuły. W pierwszej podstawowej odsłonie gry gracz miał do dyspozycji losowo generowany świat, którego w żaden sposób nie dało się odkryć w całości, gdyż był generowany na bieżąco. Sprawiało to, że gracze mogli podróżować po całym świecie nie martwiąc się o niewidzialne granice, które mogłyby zakończyć ich wędrówkę. Przez dzień eksplorowali świat na powierzchni, aby po zapadnięciu zmroku zejść w stworzone przez siebie kopalnie w poszukiwania skarbów. Minecraft: Story Mode oferuje graczom serie pięciu odcinków, które powoli będą odkrywać przed graczem nowy świat. Właśnie ten wątek odkrywania jest kością niezgody między fanami Minecrafta.

 

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here