Symulatory pozwalają graczowi wcielić się w rolę innej osoby. Z gier, które przychodzą mi do głowy, a ich zadanie było podobne, to symulator, w którym wcielasz się w rolę farmera prowadzącego swój biznes rolny. Tym razem jednak skupimy się na symulatorze, który ma za wprowadzić gracza w świat szarej rzeczywistości kierowcy autobusu, ale czy nudnej?

Kilka słów o świecie

Akcja toczy się w Seaside Valley w mieście, w którym każdy gracz planuje swoją rozgrywkę. Zawód kierowcy nie wydaje się ciekawym zajęciem, ale twórcy musieli wpaść na nieoczywiste pomysły i rozwiązania, żeby zwroty akcji przysłoniły rutynę wykonywanych zadań. Gracz porusza się po Parku Technologicznym, obszarach wiejskich, przejeżdżając przez teren Industrialny, żeby na końcu dotrzeć do pobliskiego miasteczka. Każdorazowo po uruchomieniu silnika autobusu gracz uzmysławia sobie, że w tych rozgrywkach prym wiodą przepisy ruchu drogowego. Początek rozgrywki zaczyna się trywialnie, ale kolejne zadania pozwalają odblokować dalsze obszary, a z tym związana jest większa liczba przystanków i dłuższe trasy.

Gra Bus Simulator 2018 dostępna jest na stronie internetowej: https://www.neo24.pl/

Przejdźmy do rozgrywki

Do rozgrywki należy podejść z należytą cierpliwością. Gra nie wymaga od gracza specjalnych planów na rozgrywkę i załatwienie kolejnego zadania. Jednak jest doskonałą szkołą dobrego zachowania i manier dla nastolatka. Przy okazji uczy ruchu drogowego i pokazuje, jak należy zachować się na drodze. Dobrym rozwiązaniem wydaje się ustawienie gracza na pozycji decydenta, który wyznacza trasy i sprawdza rentowność danego połączenia. Takie rozwiązanie daje możliwość wejścia w rolę właściciela firmy komunikacyjnej i sprawdzenia swojej taktyki, dzięki której działalność będzie rentowna.

Graficzna innowacja

Widać tu nowoczesne podejście do odsłony graficznej w stosunku do poprzednich odsłon serii. Tekstury nie wydają się do końca dopracowane, ale mimo wszystko cieszą oko dość realistycznym wyglądem. Atutem gry jest zmienność pogodowa, która urozmaica dość okazały teren. Krajobraz wydaje się dużo bardziej dopracowany w momencie, gdy zaczyna padać deszcz… Warto też wspomnieć o shaderach, które niczym doskonały i „nieomylny” matematyczny wzór rozkładają światło na „prawie” trójwymiarowej strukturze elementów krajobrazu. Pamiętajmy o „prawie” i z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy doceńmy kolory, realistyczne kształty i podejście artystów 3D.

Kilka słów na zakończenie

Zanim jednak ocenisz Bus Simulator 2018 zdobądź się na odwagę i zostań pogromcą trudnych szos i ostrych zakrętów. Wciel się w rolę niezłomnego stróża komunikacji miejskiej i zarządzaj swoim biznesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here