Massive Entertainment, szwedzkie studio, zapowiedziało grę Tom Clancy’s The Division której premiera zapowiedziana jest na 2016 rok. Szwedzkie studio można kojarzyć z tytułami takimi jak Ground Control (2000) czy też World in Conflict (2007). Tytuł jest wielkim miksem kilku gatunków gier. Łączy w sobie klasycznego sieciowego cRPG wraz z grą akcji oraz strzelaniną w trybie TPP.

Tom Clancy’s The Division przenosi nas w niedaleką przyszłość. W skutek ataku terrorystycznego dochodzi do skażenia wirusem banknotów dolarowych. Na skutek tego w Nowym Jorku dochodzi do zapoczątkowania pandemii, z którą nikt nie jest sobie w stanie poradzić. Chaos jaki zaczyna panować stara się opanować tytułowa tajna organizacja.

Studio postawiło na rozgrywkę wieloosobową. Gracze podczas rozgrywki wcielają się w rolę agentów organizacji i starają się przywrócić porządek na ulicach miasta ogarniętego chaosem. Twórcy postawili także na otwartość świata. Dzięki temu gracze mają bardzo duży teren do eksploracji i podejmowania pobocznych zadań. Bardzo charakterystycznym elementem rozgrywki jest chociażby chowanie się za otoczeniem i oddawanie zza niego strzału (np. zza samochodu, beczek, pudeł) – rozwiązanie to znane jest chociażby z Tom Clancy’s Ghost Recon. Gra bazuje na bardzo zaawansowanym silniku Snowdrop, dzięki któremu możliwe jest pełne wykorzystanie możliwości konsol ósmej generacji, czyli Xbox One czy PS4.

Nowy Tom Clanscy’s już w zeszłym roku na targach E3 budził wiele emocji. Wiele uwagi zwróciła wówczas rozgrywka proponowana w grze, klimat ogólnego przygnębienia oraz otwarty świat umożliwiający graczowi pełną eksplorację, a także grę z innymi graczami która w zdecydowanie większym stopniu premiuje gracza. Już pierwsze spojrzenie na targach E3 w strukturę miasta rozpala emocje graczy. Oferowany przez producentów obszar jest naprawdę bardzo duży. Studio Masiive Entertainment podąża ścieżkami już naznaczonymi przez Ubisoft. Bardzo dokładnie odwzorowuje bowiem lokacje i miejsca znane z prawdziwego miasta Nowy Jork – nie zabraknie tutaj charakterystycznych dla niego miejsc i budynków. Wszystko to osadzone w klimacie ogólnego przygnębienia. Miastem targa konflikt domowy, a zniszczenia jakie idą z tym w parze, gracz obserwuje praktycznie na każdym kroku swojej wędrówki. Dbałość o wygląd budynków to nie wszystko, gdyż nie stanowią one jedynie dekoracji do całości. Służą one także naszej jednostce jako baza, z której prowadzone są dalsze zadania. Po zabezpieczeniu konkretnego terenu, gracz może na chwilę odpocząć – ma możliwość zregenerowania drużyny oraz uzupełnienia zapasów. Co najważniejsze przywrócenie ładu w sektorze powoduje wzrost bezpieczeństwa dla całej dzielnicy. Gracze jednak muszą uważnie i dokładnie planować swoje akcje – na ulicach bowiem panuje wiele bandytów oraz nowo powstałych frakcji. Frakcje już zdążyły się utworzyć, pomimo tego, że zaraza panuje dopiero od kilku dni. Na ulicach gracze spotkają między innymi Czyścicieli – twierdzących, że tylko oni mogą oczyścić miasto z zarazy używając do tego ognia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here