Quantum Break to naprawdę gra na miano objawienia roku. Jest to niezwykle dynamiczna gra akcji stworzona przez fińskie studio Remedy Entertainment głównie z myślą o posiadaczach komputerów stacjonarnych. Quantum Break osadzony jest w czasach niedalekiej przyszłości, a ich bohaterami są naukowcy. To właśnie oni wskutek nieudanego eksperymentu zostali napromieniowani i zyskali zdolność manipulowania czasem.

Quantum Break to typowy tytuł akcji z elementami TPP, science-fiction, z historią znaną z serialu TV, grą TPS oraz elementami podróżowania w czasie. Quantum Break jest grą niezwykle widowiskową i osadzoną w realiach science-fiction. Dodatkowo oparta została na zasadach TPP co jeszcze bardziej wpływa na wczucie się w tamten klimat i przeżywanie przygód razem z naukowcami. Sama gra została zainspirowana przez naukowców, którzy też odgrywają główną rolę w samej grze. Twórcy podchwycili temat możliwości manipulowania czasem i ten właśnie temat przenieśli do swojej grze. W Quantum Break dochodzi do nieudanego eksperymentu podczas którego głównymi ofiarami są sami naukowcy. Jak się jednak niedługo po tym okazuje zyskali oni naprawdę ciekawe zdolności – manipulacje czasem. Za powstanie Quantum Break odpowiada studio Remedy Entertainment, które już na swoim koncie posiada kilka interesujących pozycji – między innymi Alan Wake, Alan Wake’s Americna Nightmare i najważniejsze gry jakimi były dwie pierwsze odsłony Maxa Paynea.

Gra Quantum Break przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla użytkowników posiadających sprzęt od giganta marki jakim jest Microsoft. Rozumieć to można w ten sposób, że w Quantum Break pograć będą mogli jedynie posiadacze konsol Xbox One oraz komputerów stacjonarnych z systemem operacyjnym Windows 10 – bo sama gra znalazła się w sklepie Microsoftu i do poprawnego działania wymaga właśnie najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu.

Quantum Break pobierzO czym jest Quantum Break? Podczas badań w Stanach Zjednoczonych na jednej z fikcyjnych uczelni jaką jest U.S. Riverpoiny University naukowcy prowadzą badania dzięki którym ludzie zyskają możliwość przenoszenia się w czasie. Podczas jednego z wielu eksperymentów dochodzi do wypadku. Eksperyment i wypadek przy nim zaczyna mieć konsekwencje na świecie gdzie dochodzi do anomalii, a świat jaki znaliśmy zaczyna się powoli rozpadać. Dodatkowo naukowcy którzy brali udział w eksperymencie – Jack Joyce, Beth Wilder oraz Paul Serene zostali obdarzeniu nadnaturalnymi umiejętnościami dzięki którym mogą manipulować czasoprzestrzenią. Dochodzi do kłótni pomiędzy trójka naukowców – dwójka z nich przekonana jest, że dzięki otrzymanym zdolnością jest w stanie zapanować nad anomaliami i doprowadzić świat do ładu. Trzeci z nich – Serene twierdzi, że nie ma już ratunku i chce wykorzystać maszynę dla swoich własnych korzyści.

Quantum Break i fabuła z jaką spotyka się w grze gracz przypomina bardzo dobrze tą znaną z seriali telewizyjnych jakie na co dzień można zobaczyć w telewizji. Wszystko za sprawą tego, że poszczególne wydarzenia połączone są ze sobą specjalną scenką filmową – te z kolei nie są zwykłą animacją, lecz nagranymi wcześniej scenami przy użyciu prawdziwych aktorów i obejmujących wydarzenia z gry. Interesujące? Podobny zabieg zastosowali kiedyś twórcy Red Alert 2 z tym, że tam były one krótkie i nie aż tak bardzo rozbudowane. W grze w głównej mierze zajmujemy się sterowaniem Jackiem oraz Beth, filmiki natomiast skupiają się w 100% na negatywnym bohaterze Quantum Break jakim jest Paul Serene oraz korporacji na której stanął na czele – Monarch. Dzieki takiemu zastosowaniu w Quantum Break możliwe jest poznanie jednej historii czy epizodu gry z perspektywy nie tylko sterowanego bohatera, ale przede wszystkim od strony filmiku z udziałem Paula. Dodatkowo podczas rozgrywki, jak również filmiku gracz ma możliwość podejmowania decyzji. Podejmowane decyzje mają bezpośredni wpływ na to co czeka gracza w dalszej części fabuly Quantum Break. Zapowiada się na to, że aby poznać całość gry konieczne będzie przejście jej przynajmniej dwa – trzy razy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here