Minecraft jest grą, która nie powala szatą graficzną, jedna jest kochana przez graczy na całym świecie. Dzięki niej gracz ma możliwość nie tylko tworzenie ciekawych przedmiotów według receptur, ale także może wznosić okazała budowle. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia gracza – a jak wiadomo jej graczom nie brakuje. Świat gry jest nieograniczony, dostępny dla gracza – jest to jedno wielkie miejsce gdzie gracz może się bawić bez zbędnych ograniczeń.

Minecraft to gra z rodzaju akcji w połączeniu z TPP, FPP, elementami EPG, survivalu, kooperacji, craftingu – sandbox w klimacie multiplayer. Jak widać jest to gra wielu gatunków, a powstało dzięki niezależnemu studio. To właśnie dzięki nim gracz ma możliwość wcielić się w postać w tym ogromnym świecie – a jego głównym zadaniem jest po prostu zbieranie znalezionych na drodze gracza materiałów i ich późniejsze wykorzystanie. Grę Minecraft można porównać do piaskownicy przeniesionej do świata wirtualnego, gdyż gracze nie mają żadnych ograniczeń w eksplorowaniu świata. Co najciekawsze za każdym nowo rozpoczętym momentem gry – nie od zapisu stanu – świat generuje się na nowo. Daje to możliwość generowania go do momentu aż sam gracz stwierdzi, że lokacja startowa jest dla niego przyjazna. Gracz może bowiem pojawić się w pięknym lesie, na łące w bliskości kilku drzew, ale także w dużo mniej przyjaznym miejscu. Może to być między innymi szczyt góry, pustynia, czy lodowa skorupa. Prawdziwy gracz poradzi sobie praktycznie wszędzie – wystarczy odrobina pomysłu na grę i dobry plan na przetrwanie. Zadaniem gracza po respie na nowo wygenerowanej mapie jest szybka eksploracja, zanim zapadnie ciemność. Zbierając materiały jakie znajdzie się niedaleko siebie na samym początku gry umożliwiają przeżycie i skonstruowanie potrzebnych narzędzi i rzeczy niezbędnych do dalszej rozgrywki. Grafika na pewno nie jest elementem, który przyciąga graczy – wszystko w grze bowiem zbudowane jest z kwadratowych bloków, włącznie z samym bohaterem. To, co ma największą dla graczy wartość to nie ograniczony świat oraz wiele możliwości.

Rozpoczynając zabawę w grze można wybrać jeden z kilku trybów. Pierwszym trybem dostępnym dla gracza jest tryb klasyczny. To w nim gracz ma możliwości spokojnego eksplorowania świata i tworzenia budowli – oczywiście za dnia. W świecie Minecraft dzień jest czymś zbawiennym za gracza, z nadejściem nocy na mapie pojawiają się bowiem zagrożenia. Głównym zadaniem gracza podczas dnia jest zbieranie materiałów, dzięki właśnie którym będzie on w stanie przetrwać noc. Takie materiały jak drewno czy kamień na sam początek sprawdzą się idealnie. To właśnie z nich będzie można stworzyć prowizoryczne schronienie, narzędzie i przede wszystkim broń. Kiedy już mamy prowizoryczny domek w nim możemy spędzić noc bez obaw o niebezpieczeństwa. W nocy na mapie pojawiają się bowiem pająki, zombi i szkielety, które tylko czekają, aby nas uszkodzić i zabić. O brzasku potwory znikają i znowu można bez przeszkód eksplorować mapę. Innym sposobem na przetrwanie jest wkopanie się w głąb ziemi lub skały – oczywiście zamykając wejście. Pod ziemią oczywiście możemy czuć się bezpiecznie jednak należy uważać na opuszczone kopalnie, które mogą skrywać wiele niebezpieczeństw, ale również skarbów.

Gracze mogą także skorzystać z innego typu gry – typowo survivalowego. Tam trzeba być już bardzo ostrożnym, gdyż śmierć jest permanentna i wówczas zaczynać przygodę trzeba zupełnie na nowo i od zera. W trybie pierwszym po śmierci gracz pojawia się w miejscu gdzie zapisał stan gry – czyli tam gdzie postawił sobie łóżko i się w nim przespał. W trybie survival gra kończy się po śmierci, natomiast w zwykłym gracz ma jeszcze szanse, aby powrócić do miejsca zgonu i odzyskać część swoich rzeczy i doświadczenia, które z niego wypadło. Głównym zadaniem gracza jest pozyskiwanie coraz to lepszych materiałów przy użyciu coraz lepszych narzędzi. Najcenniejszym materiałem są diamenty – najtwardsze, najbardziej wytrzymałe. Pancerz z nich wykonany uchroni nas przed wieloma obrażeniami, a narzędzia i broń długo zachowa swoją wytrzymałość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ