Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest to kolejna odsłona bardzo popularnej serii gry akcji. Gra skupia się przede wszystkim na niepostrzeżonym skradaniu się pośrodku wrogów, którzy niczego się nie spodziewają. W ten sposób gracz omija wrogie patrole i przekrada się do strzeżonych budynków. Gra proponuje kilka zmian – w ten sposób odróżnia się w zdecydowanym stopniu od poprzednich części serii. Głównymi zmianami są otwarty świat dający graczowi możliwość lepszej eksploracji terenów, a także możliwość korzystania z pojazdów.

Za produkcję nowej gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain odpowiada japońska firma Konami oraz studio Kojima Production. Początki serii gier o żołnierzu Solid Snake sięgają aż 1987 roku i reżysera Hideo Kojima. W skłąd serii oprócz głównych tytułów gry wchodzą także poboczne dodatki do gry. Fabuła gry jest związana ze sobą w każdej części i tworzy wspólną całość – przygoda żołnierza rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Bohaterem gry Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain jest Punished Snake, znany także Big Boss. Jest to jedna z bardziej znanych postaci całego uniwersum gry – każdy fan doskonale zna tą postać. Postać miała swoją odsłonę między innymi w Metal Gear Solid: PEace Walker. Bohater budzi się po obrażeniach jakich doznał podczas misji, włącznie z utratą jego lewej ręki. Śpiączka trwała aż dziewięć lat, a wydarzenia jakie spowodowały jego stan twórcy przedstawili w prologu Ground Zeroes. W krótkim czasie po tym jak Snake odzyskuje przytomność, szpital w którym przebywa zostaje zaatakowany przez nieznanych, zamaskowanych napastników. Z racji osłabienia bohater musi ratować się ucieczką, w której pomaga mu tajemnicza zamaskowana postać przedstawiająca się bohaterowi jako Ishmael.

Gra została wzbogacona o szereg nowości od twórców dzięki czemu gracze na nowo mogą cieszyć się z akcji w Phantom Pain. Najważniejszą nowością jest otwarty świat rozgrywki. Dzięki temu każdy gracz będzie w stanie wybrać drogę do celu zadania na swój własny niepowtarzalny sposób. Nowe przygody Snake’a napędza także nowy silnik graficzny – FOX Engine specjalnie przygotowany przez Kojima Production. Jego zaletą jest przede wszystkim realistyczna grafika i realnie odwzorowana fizyka.

Miejscem rozgrywki w nowym Metal Gear Solid jest Afganistan. W grze gracze będą mieli możliwość do dyspozycji wiele pojazdów. Skorzystać będzie można między innymi z samochodów, motocykli czy nawet helikopterów. Nie licząc mechanicznych środków transportu gracz będzie mógł przemierzać świat pieszo czy konno. Gracz będzie czuł się w świecie gry niewiarygodnie realistycznie, gdyż na swojej drodze będzie miał możliwość zetknięcia się z żywą fauną. Zwierzęta domowe będą z reguły nieszkodliwe, jednak w kontakcie z dzikimi zwierzętami gracz będzie musiał wykazać się ostrożnością i uwagą – w szczególności gdy dostrzeże np. watahę wilków.

Gra oferuje graczowi nie tylko single player, ale także multi player. Dzięki temu aż 16 graczy będzie mogło rywalizować między sobą w rozgrywce drużynowej. W trakcie rozgrywki gracze będą mieli możliwość stosowania sprzętu z single playera, ale także gadżetów dostępnych tylko w rozgrywce przez Internet. Jednym z przykładowych sprzętów z multi playera będzie np. pluszowy miś, który przyciąga uwagę wrogów dzięki czemu gracz może bezpiecznie przekraść się za ich plecami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here