Kingdom Under Fire 2 jest grą o podobnym charakterze jak pozostałe części serii – A War of Heroes, The Crusaders, Heroes, czy też Circle of Doom. Jest to hybryda – połączenie strategii w czasie rzeczywistym wraz z grą roleplay. Różnica polega jednak na sposobie rozgrywki – koreańskie studio Phantagram oraz Blueside postanowiło wprowadzić tryb wieloosobowy, dzięki któremu możliwe jest starcie się graczy z całego świata. Dzięki takiemu zabiegowi powstała gra typu MMOARTS.

Świat gry Kingdom Under Fire 2 osadzona jest w świecie Bersia – wyglądem przypomina on Europę w czasach średniowiecza. Do znanych nam sojuszy z poprzednich części, czyli Human Alliance stworzonego przez Elfy i Ludzi oraz Dark Legion utworzonego przez Orków i Ogrów dochodzi kolejna frakcja. Frakcja pochodzi z innego wymiaru jakim jest Encablossa pojawiają się mutanty oraz potwory. W związku z tym do grona bohaterów dołączyli nowi bohaterowie z nowym wyglądem oraz umiejętnościami jakie przydadzą się na polu walki.

w pierwszych chwilach naszej przygody w świecie Kingdom Under Fire 2 musimy dokonać wyboru po jakiej ze stron będziemy walczyć. Jeżeli już dokonamy z pozoru łatwego wyboru musimy za wszelką cenę doprowadzić do dominacji naszej nacji nad pozostałymi. Do dominacji nad innymi nacjami potrzebna jest potężna armia którą przyjdzie nam stworzyć. Jeśli jednak natrafimy na przeciwnika silniejszego od nas samych zawsze możemy połączyć siły z innym graczem i wspólnie z nim przeprowadzić atak. Walka jest niesamowita gdyż często na placu boju pojawiają się armie złożone z kilku tysięcy jednostek. Twórcy gry wzorowali się podczas tworzenia walk na filmie Władca Pierścieni. Walki w otwartej przestrzeni jak i na murach zamków czy twierdz są czymś normalnym – atakujący używają wszelkich środków, a obrońcy na bieżąco umacniają swoje pozycję i powstrzymują najeźdźców. W walce uczestniczy także nasz awatar, który jednocześnie jest dowódcą wojsk. Można go kontrolować z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Poza walkami twórcy przewidzieli także możliwość kontaktowania się z innymi graczami – tak jak ma to miejsce w każdej grze MMO. Dzięki temu możliwe jest tworzenie sojuszy między graczami, gildii oraz większych zgrupowań.

Tytuł Kingdom Under Fire 2 przeznaczony został głównie z myślą o rozgrywce sieciowej. Pomimo tego nie zapomniano także o graczach lubiących grać kampanię w trybie jednoosobowym. Z myślą o nich powstała przygoda dla jednego gracza – z ciekawą fabułą orz z rozbudowanymi zadaniami. Postępy w kampanii dla jednego gracza nie mają wpływu na wydarzenia na mapie z rozgrywki z wieloma graczami. Jednakże po ukończeniu solowej kampanii, twórcy wynagradzają gracza przedmiotami pomagającymi w walce na mapie w trybie wieloosobowym.

Porównując Kingom Under Fire 2 do poprzednich odsłon można zauważyć zdecydowane różnice. Na lepsze poprawiono system sterowania – w głównej mierze sterowania jednostkami na placu walki. Obecnie jest on bardziej intuicyjny i pozwala na zastosowanie zmyślniejszych taktyk na placu boju. Gra posiada wspaniale rozbudowany system audiowizualny, a silnik graficzny jaki został w niej zastosowany pozwala, aby podczas walki na jednym ekranie starło się ze sobą kilka tysięcy jednostek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here