For Honor jest niewątpliwie grą na którą czekają wszyscy fani multiplayera oraz wszelkich gier związanych z kooperacją. For Honor jest grą tworzoną przez studio Ubisoft Montreal – typowa gra akcji z widokiem TPP. Jedyną różnicą jest to, że gra przenosi nas na małe pola bitew gdzie mierzą się ze sobą amie rycerzy, samurajów i wikingów – pomiędzy którymi przedzierają się bohaterowie i toczą pojedynki. For Honor to przede wszystkim bardzo realistyczny system walki i spora doza brutalności – czyli to, co zazwyczaj znajdowało się na polu bitew. Gra opiera się przede wszystkim na rozgrywce w trybie multiplayer, jednakże studio przewidziało możliwość gry samemu w trybie dla jednego gracza.

For Honor to naprawdę bardzo brutalny tytuł gdzie osocze oraz części ciała przeciwników śmigają graczom non stop przed oczami – stąd specjalne oznaczenie, że gra jest tylko dla osób dorosłych, zawiera brutalność itp. Fabuła całej gry osadzona jest w świecie wyimaginowanym – a w nim mierzą się ze sobą trzy frakcje. Do wyboru graczom pozostawiono The Chosen, którzy są wzorowani na japońskich samurajach, The Legion odpowiadający rycerzom ze średniowiecza oraz The Warborn przypominający do złudzenia plemiona wikingów.

for honor do pobraniaRozgrywka oferuje dziesiątki różnych postaci po każdej ze stron. Do dyspozycji gracza oddane zostały jednak zaledwie cztery postaci. Bardzo łatwo ich rozpoznać, górują oni bowiem nad innymi wojskami i bardzo często to właśnie od nich zależą losy dalszej bitwy. Kiedy pojawiają się w danym miejscu na mapie powalają szeregowych żołnierzy i pozwalają swoim wojskom na szybsze zajęcie pozycji czy zdobycie strategicznych punktów. Bardzo ważne jest taktyczne myślenie i odpowiednie działanie mające na celu poprowadzenie wojska do przodu. Jednakże to nie wszystko, bo przeszkadzać będą graczowi ni Tyle, co same niskiej jakości wojska, a wojownicy sterowani przez innych graczy. Stąd główny aspekt gry opiera się na walkach na broń białą. Biorąc pod uwagę zróżnicowanie armii jakie twórcy przeprowadzili – i połączenie tak zróżnicowanych armii w jednym miejscu, na jednym polu bitwy – z początku wydaje się być to bardzo szalonym rozwiązaniem, jednak wszystko jest możliwe. Studio postawiło bowiem na jak najbardziej realne odwzorowanie stylów walki z jakimi można się w grze spotkać. W tym celu użyli techniki Art Of Battle – tutaj znaczenie ma sam fakt w jakie ręce trzyma się broń oraz którą stroną blokujemy ciosy przeciwnika. Jeżeli przeciwnik wyprowadza cios z prawej strony, a zasłonimy się lewą to nie mamy szansy na skutecznie obronienie się i nasz los może być już przesądzony jednym precyzyjnym cięciem przeciwnika. Dodatkowo sterowani przez gracza bohaterowie mają zdolności dzięki którym mogą zwiększyć siłę ataku otaczających ich wojsk czy też wezwać ostrzał z katapulty we wskazanym miejscu. Gra opiera się przede wszystkim na walce pomiędzy graczami – z reguły jest to pięć na pięć. Jednakże tryb dla jednego gracza okazać się może bardzo pomocny i doskonale wprowadzi niedoświadczonych raczy w świat For Honor dając im możliwość nauczenia się przede wszystkim sterowania postacią oraz reagowania na markowane przez przeciwnika ciosy.

Gra nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Jednakże większość graczy z utęsknieniem czeka na jej premierę. Wszystko za sprawą tego, że gra do złudzenia może przypominać znane dobrze każdemu gry typu Leags of Legend czy też Heroes of The Storm. Widok w nich jest jednak z góry, ale gracze walczą miedzy sobie poruszając się w szeregach małych wojsk i starają się zdobyć obóz przeciwnika. Całą rozgrywką sprowadzona jest do konkurowania pięciu graczy przeciwko pięciu innym oraz wybraniu właściwej taktyki. Zdolności do logicznego myślenia w tego typu tytułach jest niezwykle ważne. Ślepe uderzanie mieczem przed siebie kończy się śmiercią i utratą bohatera który mógłby pomóc całej drużynie jakby tylko przemyślał swoje działania.

Na grę czekają nie tyle ile fani ostrej sieczki, ale przede wszystkim Ci lubujący się w efektywnych pojedynkach i realizmie rozgrywki. For Honor jest na pewno tytułem, który wiele osiągnie i które na pewno znajdziemy na różnych turniejach dla graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here