Każdy z graczy zna bardzo dobrze wszystkie przeglądarkowe gry dotyczące uprawiania warzyw oraz wszelkich innych prac z tym związanych. Produkcji jest wiele, jednak nie wszystkie oferują tyle ile Farming Simulator 15. Farming Simulator 15 jest już szóstą odsłoną serii gier – symulatorze rolniczym przygotowanym przez studio Giants Software. W grze gracze wcielą się we właściciela farmy i będą nią zarządzać. W Farming Simulator 15 gracz będzie miał możliwość rozgrywki w dwóch środowiskach, w tym jednym nowym, skandynawskim. Innowacją jaką można spotkać w Farming Simulator 15 jest na pewno element przemysłu drzewnego i wszystkiego co z tym związane. Począwszy od wycinki drzew maszynami, obróbką ściętego drewna przy pomocy piły, pocięcia go i załadowania do kolejnej maszyny. Dodano także myjkę ciśnieniową, dzięki czemu po pracy można skutecznie doprowadzić do czystości użyte maszyny rolnicze. Pojawiły się także nowe maszyny rolnicze nowych producentów co daje jeszcze większy wybór graczom.

Farming Simulator 15 pobierzW Farming Simulator 15 gracz będzie miał możliwość wykorzystać wiele rodzajów traktorów i przy ich pomocy zaorać pole. Podłączając inne maszyny do ciągnika gracz ma możliwość zasiania wcześniej przygotowanej ziemi. Przy pomocy kombajnu oraz traktora z naczepą gracze w Farming Simulator 15 skutecznie zbiorą zborze i przetransportują je do magazynów – tam będą czekały na dalszą obróbkę lub posłużą jako pożywienie dla hodowanych zwierząt.

Poprzednia edycja gry Farming Simulator 15 ukazała się jedynie na konsole przenośne typu PS Vita. Ta z oznaczeniem 15 przeniesiona została na większe platformy – gdzie rozumie się przez to komputery stacjonarne. Podstawa rozgrywki w Farming Simulator 15 nie uległa zmianie od poprzednich części. Kolejny raz w nowej części gry gracze mają za zadanie obsiewanie pól, hodowanie zwierząt, a także kupowanie coraz to lepszego i mocniejszego sprzętu. Dzięki zakupowi nowych maszyn – większych i mocniejszych –dzięki czemu można dużo lepiej prowadzić swoją farmę.

Producenci zadali o zróżnicowanie dla graczy w nowym Farming Simulator 15. Do podstawowej europejskiej lokalizacji, którą wszyscy doskonale znają z poprzednich pięciu części. Dodano rejony północne. Obszar skandynawski oferuje graczom zupełnie nowe krajobrazy oraz inne warunki jakie panują na farmie. Zdecydowanie więcej — w rejonach skandynawskich –rośnie tutaj drzew co sprzyja przemysłowi drzewnemu. Dzięki dodanemu do gry maszyn umożliwiających ścinanie drzew przed graczem rozpościera się zupełnie nowy element gry.

W grze na samym starcie gracz dostaje podstawowe narzędzia dzięki którym może rozpocząć przygodę w Farming Simulator 15. Na samym starcie to wystarczy, aby posiać i zebrać swoje pierwsze zbiory. Po udanym zbiorze gracz oddaje plony do skupu i zaczyna zarabiać. Oczywiście materiały pozyskuje się także od zwierząt – od kur jajka od owiec wełnę i oczywiście od krów mleko.

Gra oferuje bardzo ciekawe rozwiązanie jakim jest gra poprzez sieć lub w sieci lokalnej. Dzięki temu w Farming Simulator 15 można zarządzać naprawdę wielką farmą i zajmować się nie tylko uprawą roślin. Część graczy może być odpowiedzialna za oranie, sianie i zbieranie plonów. Druga część graczy może odpowiadać za przemysł drzewny i skutecznie prowadzić wycinkę oraz obróbkę drewna. Natomiast trzecia część graczy odpowiadać może za hodowlę zwierząt, gdzie jeszcze inni będą wykorzystywać zebrane przez resztę graczy surowce. Jednorazowo w grze może brać udział aż szesnastu graczy. Jak na Farming Simulator 15 jest to bardzo dużo – duża farma, wielu graczy, wiele możliwości.

Farming Simulator 15 ma jednak kilka wad. Oczywiście można zatrudnić pracowników do wykonywania zaczętych wcześniej przez nas zadań, jednak działa to jeszcze w dalszym stopniu bardzo słabo. Pracownicy nie zawsze wykonują swoje czynności, a zarządzanie nimi jest bardzo słabo wykonane. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne serie gier od tego producenta oferować będą bardziej rozbudowane opcje. Jednakże jak na niską cenę oraz sam fakt, że jest to symulatora farmy – wszystko jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Idealna pozycja dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here