Dishonored 2 jest tytułem na który wszyscy fani pierwszej części która miała premierę cztery lata emu z utęsknieniem wyczekują. Pierwsza część była bestsellerem gier typu skradanka FPP – smaczku dodawał grze klimat w jakim została ona osadzona, czyli quasi-steampunkowe uniwersum. Warto przed rozpoczęciem przygody w Dishonored 2 zapoznać się z tematyką pierwszej części. Dwójka jest bowiem kontynuacji zdarzeń znanych z pierwszej części – dokładniej to piętnaście lat po tych wydarzeniach. Graczom przyjdzie się wcielić w postać Corvo Attano lub też Emily Kaldwin – wszystko zależeć będzie od decyzji jakąna samym początku gry się podejmie. Dishonored 2 zachował formułę i sposób rozgrywki jaki znany jest z pierwszej części – delikatnie został on rozbudowany.

Dishonored 2 do pobraniaDishonored 2 jest zaliczana do gier akcji FPP, steampunk oraz skradanek. Dishonored 2 jest oficjalną kontynuacją świetnie przyjętej kilka lat wcześniej pierwszej części gry. Skradanka zaliczyła świetny debiut w 2012 roku. Akcja gry została osadzona w wyimaginowanym świecie gdzie rządzi totalitaryzm, który połączony jest z nurtem steampunka oraz z industrialnym charakterem znanym z przełomu XIX, oraz XX wieku. Dishonored 2 powstałą podobnie jak jej pierwsza część przy współpracy studia Arkane (odpowiedzialnego między innymi za głośny tytuł z 2006 roku jakim był Dark Messiah of Might and Magic) oraz Bethesda Softworks. Drugiego studia przedstawiać graczom nie trzeba – jest ono bowiem znane z takich hitów jak The Elder Scrolls oraz Fallout.Dishonored 2 przeznaczony został ponownie na konsole – tym razem te ósmej generacji – oraz oczywiście komputery stacjonarne.

Dishonored 2 jest osadzone piętnaście lat po wydarzeniach jakie gracze mieli okazję zaobserwować w pierwszej części serii. Bohaterami jakimi przyjdzie graczom sterować to ponownie Corvo Attano, a także Emily Kaldwin – w Dishonored 2 większy nacisk zostałpołożony właśnie na nią. Akcja gry nie rozgrywa się jednak w lokalizacji znanej z pierwszej części. W jedynce gracze mieli okazje poznać miasto Dunwall – czyli stolicę Cesarstwa, którym władał ród Kaldwin. W drugiej odsłonie serii Dishonored gracze zostaną przeniesieni w cieplejsze klimaty, a dokładnie do miasta Karnaca – to miasto jest stolicą Serkonos. Oboje bohaterów – Corvo oraz Emily – trafiają tam w momencie, kiedy Emily zostaje pozbawiona podstępem prawa do odziedziczenia korony. Poprzez to wydarzenie musiała uciekać jak najdalej od Dunwall. W momencie, kiedy docierają do stolicy Serkons, zastanawiają się jak sprawić, aby ponownie przywrócić władze prawowitej dziedziczce korony.

Mechanika gry już na samym początku Dishonored 2 daje nam coś do wyboru. Rozpoczynając przygodę w Dishonored 2 w prologu dostajemy Emily do grania. Jednak po jego przejściu możemy już dokonać pierwszego wyboru. Możemy kontynuować przygodę w Dishonored 2 jako Emily, czyli młoda władczyni lub też ponownie wcielić się w postać Corvo – protagonisty znanego z pierwszej gry. Różnica jaka polega przy kierowaniu jedną i drugą postacią są raczej kosmetyczne i nie mają większego wpływu na fabułę. Wybór jest jednak o tyle ważny, ze w trakcie gry jest on już niemożliwy do zmiany – jedynie poprzez rozpoczęcie nowej kampanii można zdecydować się na inną postać. Dishonored 2 nie zmienił się pod względem rozgrywki znanej z pierwszej części. Główny cel gry to wykonywanie kolejnych misji stawianych przed graczem. Ich szeregowanie może przypomnieć te znane, chociażby z popularnej serii gier o płatnym zabójcy – Hitmanie. Zadaniem naszego bohatera – lub bohaterki – jest przede wszystkim likwidacja kolejnych celów. Dokonać tego można oczywiście na kilka sposobów i to tylko od gracza zależy na który z nich się zdecyduje. Dodatkowo bardzo bogato rozbudowane i obszerne tereny sprzyjają kombinowaniu i znajdywaniu kilku dróg do wykonania misji. Można np. zlikwidować cel po cichu, poprzez otwartą walkę czy też ciche morderstwo po ominięciu strażników stojących na drodze.

Dishonored 2 na pewno nie zawiedzie nie tylko fanów, ale także i nowych graczy. Można śmiało porównać Dishonored 2 do popularnego tytułu Assassins Creed.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here