Battlefield 1 to nowa odsłona niezwykle popularnej gry FPP. Gracze otrzymają w swoje ręce świat, w którym przyjdzie im się zmierzyć z innymi graczami – zadanie to będzie jednak utrudnione, bo akcja została osadzona w nietypowym okresie  – pierwszej Wojnie Światowej.

 

Gracze całkiem niedawno otrzymali wstępną listę map, które pojawią się w pełnym tytule podczas premiery gry. Warto tutaj podkreślić, że twórcy naprawdę się postarali. Gracze spróbują swoich sił nie tylko w miastach, w ciasnych uliczkach. Przyjdzie im również walczyć w wysokich górach, jak i na rozpalonych słońcem pustyniach.  Jedną z pierwszych zaprezentowanych map jest Amiens. Jest to mapa do typowej walki miejskiej. Ciasne uliczki, małe placyki – idealnie odwzorowana sceneria jednego z francuskich miast – Amiens. Podczas wiosennej ofensywy wojsk niemieckich to właśnie tam siły Brytyjczyków toczyły zacięte boje z wojskami Niemiec.

Drugą z poznanych map jest Blizna Saint – Quentin. Lokacja osadzona jest w północnej Francji. W tej bitwie siły niemieckie ruszyły do ataku wszystkimi siłami, aby przebić się przez linie fortyfikacji brytyjskich. Za liniami obronnymi znajduje się wioska, która nie została dotknięta jeszcze niszczycielską siłą wojny – Travecy. Kolejną zaprezentowaną mapą w nowej serii Battlefielda jest Monte Grappa. Akcja rozgrywa się w Alpach Weneckich. Niezwykle fascynująca walka – wojska austriacko-węgierskie odpierają wojska włoskie. Dysponują one potężnymi działami obronnymi i starają się wygrać, atakując wojska, które chcą odzyskać to, co należy do nich.

Kolejną z potwierdzonych map jest Skraj Monarchii. Tutaj gracze wylądują na wybrzeżu Adriatyku, gdzie toczą się zacięte walki o terytorium. Morski brzeg – wyjątkowo surowy, jednak bardzo mocno ufortyfikowany – stanowi miejsce potyczki wojsk. Mapa dodatkowo ostrzeliwana jest z otwartego morza przez flotę. Z informacji, jakie podaje EA Games wynika, że to nie wszystkie mapy. Gracze będą mieli okazje spróbować swoich sił na suchej pustyni. Gorący klimat, szalejące burze piaskowe, resztki wioski i otwarty teren, po którym przemieszczają się gracze – pieszo, w czołgu, samolotem, czy nawet konno – prowadząc szarże z szablą na wrogów.

 

Każdy, kto pamięta pierwsze odsłony serii, zostanie mile zaskoczony mechaniką. Battlefield 1 powraca bowiem do jej pierwowzorów z początkowych odsłon. Jest to niezwykła zmiana, gdyż w ostatnich prezentowanych tytułach serii – np. Battlefield 4 – gracze mogli czuć się ograniczeni. Podczas gry mogło się wydawać, że jest się powadzonym po cienkiej linii – od początku do końca. Otwarty świat i możliwość dokonywania wyborów w sposobie przeprowadzania ataku jest niezwykle fascynująca w Battlefield 1. Dodatkowym atutem jest osadzenie rozgrywki w realiach pierwszej Wojny Światowej. Wpływa to nie tylko na rodzaj uzbrojenia, jakim gracze będą się posługiwać, ale również na pojazdy. W grze dostępne są między innymi lekkie i ciężkie czołgi, bombowce i myśliwce. Dodatkowo niewątpliwą frajdą będzie możliwość walki konnej. Gracze będą mogli prowadzić atak jako kawalerzyści – przy użyciu pistoletu podręcznego, ale i najskuteczniejszej broni kawalerii, jaką była szabla.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here