Assassin’s Creed Syndicate jest kolejną grą z dobrze znanej serii Assasin’s Creed produkcji studia Ubisoft zapoczątkowaną osiem lat temu – w 2007 roku. Podobnie jak w przypadku poprzednich części gry tak samo i tutaj rozgrywka jest w formie trzecio-osobowej w świecie dopracowanym do historycznego wyglądu tamtych lat, gdzie panuje wymyślony konflikt pomiędzy tajną organizacją Assasynów oraz Templariuszy. Nowy Assassin’s Creed Syndicate przenosi gracza do Londynu w czasach wiktoriańskich. Gra osadzona jest w świecie w latach 1868, a głównym motywem gry jest okres dobrze znany z historii – rewolucja przemysłowa, która związana była ściśle z wyzyskiem robotników, a także z migracją ludzi z kraju do stolicy gdzie liczyli na lepsze zarobki i przyszłość. Sytuacja ulega zmianie w momencie kiedy organizacja Assasynów rozpościera „ochronne skrzydła” nad ludnością i tworzącymi się w ich obrębie organizacjami przestępczymi. Jednym z Assasynów jet młody Jacob Frye – nie stroniący od alkoholu oraz bijatyk. Do niego należy zadanie wzniecenia buntu robotniczego, który będzie poniekąd wypowiedzeniem nowej wojny przeciwko Templariuszom.

Nowością dla graczy lubujących się w serii jest możliwość grania dwoma postaciami. Jedną z nich oczywiście jest Jacob, natomiast drugą jego siostra bliźniaczka, która jest jego przeciwieństwem – zdecydowanie bardziej spokojna i rozsądniejsza. Misje fabularne jakie przyjdzie rozgrywać w Assassin’s Creed Syndicate przełączają gracza pomiędzy dwiema postaciami. W momencie jednak kiedy gracz zechce samodzielnie eksplorować teren może z łatwością przełączać się pomiędzy dwiema postaciami. W grze dostępnych będzie także kilka zupełnie nowych broni – dla przykładu laska z ukrytym w niej ostrzem, noże kukri, kastety do walki wręcz czy też rewolwer. Dodatkowo gracze będą mieli możliwość wykonywania ruchów wcześniej niedostępnych w grze, co przekładać się będzie na dynamikę rozgrywki i efektywność w pokonywaniu przeciwników.

Kolejną nowością w Assassin’s Creed Syndicate będzie kierowanie gangiem Jacoba. Gracze będą mogli go wykorzystać do walki z plutonami żołnierzy dzięki czemu możliwe będzie zdobywanie kolejnych dzielnic Londynu. Dodatkowo możliwe jest też infiltracja kryjówek i obozów nieprzyjaciela na różne sposoby. Rewolucja przemysłowa to także zupełnie inny sposób poruszania się po mieście. Na ulicach jeżdżą karoce, a gracze mogą podobnie jak w serii GTA ukraść. Przemieszczanie się po Londynie ułatwiają także pociągi. Wspinaczkę po budynkach miasta ułatwia nowe wyposażenie Jacoba – lina z hakiem którą może wystrzelić.

Twórcy gry zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Okres wiktoriański został ukazany w pełnej okazałości – można tutaj znaleźć takie obiekty jak Pałac Westminsterski czy chociażby Katedrę Św. Pawła. Nie licząc głównego wątku fabularnego, każdy z graczy będzie w stanie odkryć mnogość pobocznych zadań. Natknąć się będzie można na puby w których uprawiany jest hazard, walki w podziemiach miasta czy chociażby uliczne wyścigi karocami.

Najważniejszym minusem Assassin’s Creed Syndicate jaki już na samym początku zauważyli sami gracze to brak możliwości rozgrywki wieloosobowej. W tym wypadku twórcy poniekąd okroili rozgrywkę znaną z poprzednich części do samodzielnej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here