gry do pobraniaDivinity: Original Sin II to gra RPG wyczekiwana przez rzesze faną za sprawą pierwszej części gry – Divinity: Grzech Pierworodny. Gracze po raz kolejny powędrują do kraju znanego już Rivellonu, jednak tym razem będąc użytkownik mocy Źródła, któremu depczą po piętach Łowcy. Akcja gry toczy się tysiąc lat po wydarzeniach z pierwszego Grzechu Pierworodnego.
Konflikt między tymi dwiema grupami wciąż wrze, także sterowany przez nas bohater ucieka przed depczącymi mu po piętach przedstawicielami Zakonu, jednocześnie próbując zażegnać zagrożenie, jakim jest inwazja potworów z Pustki na świat śmiertelników (spowodowana śmiercią Boskiego). Taka otoczka sprawia, iż odmienny od „jedynki” wydaje się również klimat – w Original Sin II rozgrywka stała się wyraźnie trudniejsza i poważniejsza. Właśnie rozgrywkę rozpoczynamy od skonstruowania pojedynczej, centralnej postaci, która może należeć do z kilku dostępnych ras. Kolejnym ważnym novum w procesie kreacji bohatera wydaje się określanie jego tła biograficznego. W zależności od tego, kim wydaje się wykreowany przez nas bohater, mieszkańcy otoczenia przedstawionego reagują nań całkowicie inaczej, a nawet mogą zarządzać mu odmienne zadania. Spośród tego względu warstwa „role-playingowa” w omawianym tytule wydaje się głębsza i o wiele bardziej realistyczna niż w poprzedniku, a postawione przed graczem problemy można rozwiązywać na więcej niż jeden ze sposobów. Natomiast od momentu strony czysto mechanicznej Original Sin II w pracowni na platformę PC Windows stanowi rozwinięcie tego, co zostało wypracowane wcześniej. Najbardziej znaczne zmiany dotyczą systemu bitwy – dodano możliwość wspinania się na platformy, fortece itp., uwzględniając wpływ wysokości na możliwości bojowe istot, a do tego nieco uproszczono obliczanie punktów akcji (teraz wykonanie większości czynności sięga 1-3 punkty). Ponadto w grze pojawiły się umiejętności i kombinacje żywiołów nowe, jakich sprytne użycie może sprowadzić losy starcia. Ciekawą są też moce Źródła nowością, niepomiernie potężne i niebezpieczne, jakkolwiek wymagające uzupełniania specjalnych ciągów Źródła, by móc spośród nich korzystać.

Divinity: Original Sin II oficjalny trailer gry


Opowiedziana w grze historia rozgrywa się całe generacje po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwszej fragmenty „Grzechu Pierworodnego” i przenosi nas do krainy zwanej Rivellonem. Biskup Aleksander Czysty ogłosił, że moc Źródła jest przywilejem należącym wyłącznie do Zakonu Świętego. W związku z tym każde osoby nienależące do niego, ale posługujące się tąże mocą stały się kryminalistami ściganymi w celu pozbawienia ich mocy (a w konsekwencji przetrwania ich ciał pustymi, z rezerwą i wolnej woli wewnątrz). Czwórka bardzo obiecujących, rozproszonzch po całym królestwie praktykantów mocy Źródła staje się głównym celem Aleksandra – wyznacza on nagrodę wewnątrz ich głowy. My wcielamy się w postać 1-ego z nich – iżby ocalić swoje życie pozostaniemy musieli podjąć się zagadnienia pokonania największego na planecie adepta mocy Źródła. Naraz przyjdzie nam uratować błękitna planeta przed napływającymi na niego potworami z Pustki. Rozrywka wprowadza ze sobą dziewiczy system dialogów, który daje nam znacznie więcej opcji na zagadanie do postaci i naszych kompanów niezależnych. Wszelkie dialogi różnią się dodatkowo w zależności od tego, kto spośród naszej drużyny jest rozmówcą. Ważną częścią gry widnieje system craftingu, który aktualnie pozwala stworzyć nie tylko obiekty, ale również i kwalifikacje. Dzięki połączeniu kilku umiejętności i czarów można dostać specjalne posunięcia, potężniejsze a bardziej unikalne. Jeżeli następnie chodzi o walkę, jaka wciąż pozostaje jednym spośród filarów rozgrywki, jej główny schemat pozostał niezmieniony – autorzy wprowadzili jednak wiele elementów taktycznych nowych, w poniższym system zasłon, mechanikę pchania i ciągnięcia (można po tej stronie na przykład pchnąć kogoś w przepaść) oraz możliwość korzystania Umiejętności Źródła.
Divinity: Original Sin II to lecz i zmiany i nowości co do mechaniki rozgrywki i fabuły, ale także pod zakątkiem oprawy audiowizualnej. Szata graficzna w grze reprezentuje jeszcze górujący poziom niż ten, spośród którym mogliśmy mieć do czynienia w poprzednich częściach serii – wspiera technologię DirectX dwanaście i bazuje na udoskonalonym silniku DIvinity Engine trzy. 0.
Spore zmiany czekały tutaj oprawę muzyczną, po największej części ze względu na śmierć Kirilla Pokrovsky’ego, który do tej pory uczestniczył odpowiedzialny za tę stronę internetową serii. Jego rolę zdobył niemniej utalentowany Borislav Slavov, który wcześniej pracował ponad oprawą muzyczną takich title, jak Crysis 2, Gothic 3 czy Ryse: Son of Rome.


Divinity: Original Sin II, Divinity: Original Sin II pobierz, Divinity: Original Sin II do pobrania, pobierz Divinity: Original Sin II, Divinity: Original Sin II download, Divinity: Original Sin II gra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here